Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vatan Air Turkey Hakkında
16.10.2011, 15:17 (Bu Mesaj 27.02.2014 13:10 değiştirilmiştir. Değiştiren : ersinozler.)
Mesaj: #1
Vatan Air Turkey Hakkında
Vatan Air Turkey, karşılıklı saygı, sevgi ve dostluk duygusu ile havacılığa ve sanal havacılığa yeni bir düzeyde önem veren bir ailedir. Katılmak isteyen pilot ve pilot adayları öncelikle kurallar bölümünü incelemelidir.

KURALLAR

GENEL KURALLAR:

1- Vatan Air Turkey Online Havayolu üyeleri bir aile'dir.

2- Saygı ve Sevgiye önem verildiğini unutmayınız.

3- Lütfen yazılı ve sözlü iletişiminizde etik ve ahlak kurallarının gerektirdiği şekilde davranınız.

4- "Aday Pilotlarda" belirli bir geçmiş tecrübe aranmamaktadır. Fakat iletişime geçmesi gerektiği yönetim görevlisi tarafından sınav veya sınavlara tabi tutulacakları, gerek görüldüğünde multiplayer üzerinden birebir değerlendirilecekleri unutulmamalıdır.

5- Pilotlar, alabilecekleri bir sonraki rütbe için uçuş saati veya uçuş sayısını doldurmuş olsalar dahi Yönetim tarafından yeterli görülmediği takdirde rütbe ve tip lisansı alamayacaklardır.

6- Pilotlar, uçacakları rotalarda "FSA Genel Kurallarına", rotanın gerektirdiği yakıt, tırmanış, düz uçuş, yükseklik, alçalış, yaklaşma usulleri, zaman ve mesafe konusunda gereken hassasiyeti göstermelidirler. (Hesap makinasını kullanarak bu işlemleri 1 dakikadan az sürede yapabilirsiniz.)

7- Herkes fikir beyanında bulunabilir fakat "Bu konu böyle olsun" gibi sözler söyleyemez.

8- Günde en az 1 defa "Mesajlar" ve "Kara Tahta" sekmesi kontrol edilmelidir.

9- Disiplin konusunda yaptırıma uğrayan Pilot, eğer geçerli mazeret veya aksini ispat eder durum yok ise verilen karara itiraz etmemelidir. Bu durum kararı değiştirmeyecektir.

10- Herkes üzerine düşen görevi bilmeli, dikkatli ve duyarlı olmalı, görevliler tarafından verilen uyarılara uymalı, her ne kadar sanal ve simulasyon ortamında bulunuyor olsanız bile muhattap oldugunuz kişilerin gerçek birer birey olduğu unutulmamalıdır.

11- Herhangi bir ''Cezai İşlemi Gerektiren Sebep'' ile Sanal Havayolu'ndan çıkarılan veya kendi isteği ile çıkan pilotların başvuruları tekrar kabul edilmeyecektir.

IVAO SİSTEMİNDE UÇACAK OLAN PİLOTLARIMIZ


1- Diğer genel kuralların tamamına uyulmalı,

2- 18 Yaşından gün almış olunmalı,

3- IVAO üyelik şart ve genel kurallarına uyulmalı,

4- İlk 50 saatlik uçuşu sırasında çağrı koduna "T" eki eki kullanılmalı. Havayolu tarafından yeterli bulunmadığı veya pilotumuzun kendisini yeterli görmediği takdirde "T" ekini kaldırmamalı,

5- İster pilot olarak isterse ATC servisinde görevli iken hiçbir fazladan bilgi için muhabere yapmamalı,

6- Lüzumsuz bir şekilde trafik yavaşlatılmamalı veya ivedilik istenilmemeli,

7- Uçuş esnasında trafiği her zaman takip etmeli ve duyarlı olunmalı,

8- Yurtdışı uçuşlarında muhaberede kullanılan lisans konusunda anlaşmazlığa yol açabilecek eksik bilgilerde "Text" mesajları kullanmalı ve de çözümlenebilmeli,

9- Hava araçlarında herhangi bir nedenle pisti pas geçme durumunda en az ikinci defa inişi denemeye veya alternatif gösterdiği havaalanına yetecek kadar yedek yakıt bulundurulmalı,

10- Herhangi bir nedenle IVAO sisteminde sorun yaşayan pilot veya ATC görevlilerimizin öncelikle yönetim görevlilerine bilgi vermek zorundadırlar. Yukarıda belirtilen kurallar kesin olup, aksi durumu havayolundan çıkarılma cezasıdır.

KURAL DIŞI HAREKETLER:

1- Saygı ve Sevgi kuralları dışına çıkmak.

2- Herhangi bir iletişim yolu ile başka bir kişiyi rahatsız eden, tahrik eden, küçük düşürücü hareket ve hakaretlerde bulunmak. Din, dil, ırk ayrımı yapmak.

3- Herkesin iletişimde bulunduğu bir durumda tartışma yaşamak ve huzuru bozmak.

4- Seyrüseferinden sorumlu bulunduğu hava aracını duyarlı kullanmamak.

5- Görevliler tarafından yapılacak uyarılara uymayarak uyarıların tekrarlanmasına mahal vermek.

6- Uçuşlarında hile, yalan ve yanlışlıkları bilinçli olarak kullanmak.

7- Bilerek ve isteyerek sorumlu bulunduğu hava aracına zarar vermek.

8- Herhangi bir internet, program, oyun veya iletişim kanalı üzerinden, Vatan Air Turkey online havayolu şirketi pilotu olduğunu gösteren veya bildiren bir isim ile saygısızlık yaparak kurallar dışına çıkmak.

Yukarıda belirtilen kuralların dışına çıkan eylemlerin, ispatlı-ispatsız içeriğine uygun olarak, Onursal Başkan ve Yönetim Kademesindeki kişiler tarafından, online havayolundan çıkarılma, belirli süre uçuştan men etme, rütbe ve/veya tip lisansının geri alınması, tip lisans eğitimine yeniden tabi tutulma vb. gereken cezai işlemler kararlaştırılır. Gerek duyulduğunda ilgili kısım ve madde numarasının kendisine beyan edileceği hususu tebliğ olunur.

Vatan Air Turkey

[Resim: 32529.png]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Vatan Air VA | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS